| Lajsvdufbvf a întrebat:

Mi-am luat un laptop Asus r5 4600h 1660ti 6gb 144 Hz și ma așteptăm sa rupa, gen văzusem reviewuri f bune și jocuri cu multe fps, adică pe gta 5 pe low am fps cat avea ala pe ultra(YouTube) pe fortnite la fel eu am pe low cat are ala pe ultra.De ce oare ce problema sa fie?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai pus si driver pentru placa video, sau iti merge cu integrata? laughing

| Lajsvdufbvf explică (pentru Wr3nch):

Da fra smr de înțeleg ce se intampla crying(

| Wr3nch a răspuns (pentru Lajsvdufbvf):

Vezi din Geforce Panel sa o selecteze pe cea dedicata. Si eu patesc asta cu unele jocurilaughing

| N0xEterniS a răspuns:

Nu stiu ce reviews ai fazut si daca erau EXACT aceleasi componente, dar 1660ti vesiunea mobile de laptop, in unele jocuri ( de ex: COD Modern Warfare ) are -25 fps fata de versiunea de desktop 1660ti.

| marinaru777 a răspuns:

1.Daca nu ai hdd pe ssd degeaba ai un laptop
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/
Pt dezactivare antimalaware care scaneaza permanent si rupe sistemul
3. Verifica updatul din windows sa nu isi faca update sistemul in timp ce joci
4. Verifica sa ai toate driverele instalate inclusiv placa dedicata. Daca nu stii ceva din ce am scria da mesaj privat