| tocana97 a întrebat:

Salut,mi-am luat un laptop:Windows 7
Procesor:Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2330 @1. 60GHz 1. 60GHz

Memory (RAM):2. 00GB

System type:32-bit Operation System

Si as vrea sa stiu daca ma pot juca pe el Assassin's Creed 1 sau 2

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Jocul tau trebuie sa fie combatibil cum este calculatorul tau adica pe bit.
Unele sau majoriatatea calculatoarele au 32bit altele mai performante si mai performant au 64bit.
Assassin's Creed merge pe 32bit.
Uita-te in Control Panel=System si vezi acolo arata Windows 7... 32-64bit.

System type:32-bit Operation System
Acest joc merge numai pe 32bit.
Poti sa descarci tot la fel dar sa scrii 32bit-64bit care ai tu.
Jocul este combatibil pentru calculatorul tau numai systemul tau de operare nu-i combatibil cu jocul.

1 răspuns:
| tocana97 explică:

Ok,mersi,dar ce jocuri mi-ai recomanda pentru laptopul meu?