| catalin542000 a întrebat:

Salut.Nu inteleg ceva care este mai puternic gtx 780ti varianta cu 2 gb sau gtx780ti varianta cu 3 gb?
Si de ce ar fi una mai puternica decat cealalta daca amandoua au acelasi chipset gtx780ti?
Si daca amandoua chipsetul gtx780ti este la fel de puternic si la o placa si la alta de ce aia cu 2 gb este mai ieftina?

Răspuns Câştigător
| Alfred0703 a răspuns:

Pai o sa iti raspund scurt: memoria conteaza destul de mult la o placa video, de ex: daca ai variana pe 2 gb si joci gta 5 nu iti vei putea seta grafica la mai mult de medium/high pentru ca intotal ocupa 3gb texturile, umbrele etc. In concluzie platesti mai mult pe 3gb, dar diferenta se va vedea in jocuri.