| T4zu a întrebat:

Am o intrebare din domeniul IT. Care model de placa video "nVidia GeForce GTX780TI este mai bun, sau fiecare in ce domeniu (Racire, Silentioasa etc.), dintre acestea care le enumer mai jos:
(1)Gigabyte nVidia GeForce GTX780TI;
(2)EVGA nVidia GeForce GTX780TI;
(3) Asus nVidia GeForce GTX780TI.
Asi dori sa un raspuns concret, cam ce ofera fiecare firma fata de cealalta (performanta, racire, silentioasa etv.) Si asi mai dori sa stiu daca Asus nVidia GeForce Gtx780TI ofera rezolutie 4k sau daca si Gigabyte nVidia GeForce GTX780TI ofera rezolutie 4k. Normal ar trebui toate dupa parerea mea rezolutie maxima 4k, din cate stiu, dar m-am lasat influentat de niste forumuri/ situri ce vand produsele. Multumesc mult, sper ca in sfarsit sa pot afla aceste lucruri. Puteti sa imi trimiteti si e-mail la t4t4zu@yahoo.com, dar mai bine aici pe TPU.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Toate ofera rezolutie 4k, desi nu cred ca ai sa folosesti asa ceva prea curand(la cat de ieftin e un monitor /tv 4k... mai ai de asteptat).
Din cele 3 as alege evga-ul deoarece are racirea mai eficienta, cu putin. Asus-ul si gigabyte folosesc racire de tip turbina, care este ceva mai galagioasa si ofera temperaturi putin mai ridicate.

4 răspunsuri:
| T4zu explică:

Multumesc anticipat pentru raspunsurile date. Intr-un final am reusit sa inteleg si eu asta. Imi este greu sa aleg un raspuns castigator, deoarece toate au fost foarte bune.

| WeAreLegion a răspuns:

Modele produse de EVGA sunt cele mai bune din toate punctele de vedere, dar sunt si cele mai scumpe, si in privinta rezolutiei 4k GTX780TI sigur ca poate suporta, dar faza e ca trebuie sa-ti cumperi un monitor 4k, si sunt destul de scumpe la momentu asta!

| T4zu explică (pentru WeAreLegion):

Oke... deci bine stiam si eu, dar despre Asus/Gigabyte nVidia geforce gtx780ti ce poti spune? Cam care s-ar incadra mai bine dupa EVGA?

| WeAreLegion a răspuns (pentru T4zu):

Dupa cum a spus si sltlp sunt putin mai galagioase si au temperaturi mai ridicate, dar ca performanta sunt aceleasi deoarece au chipseturi identice!