| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Salut,nu stiu cat de greu este sa faci un joc pe telefon gen shooter, as vrea sa stiu cum as putea sa fac un joc cu impuscaturii pe telefon nu vreau sa fac eu ca un fel de call of duty vreau sa il fac la fun adica shooter cu poze de exemplu fac o poza la strada si dupa sa apara niste zombii sau 3 teroristi sau de exemplu sa fac jocul in casa sa fie pe wave-uri primul sa fie in camera dupa avansez in sufragerie dupa in bucatarie dupa afara etc big grin si sa am ce arma vreau eu! Exixsta vreun tutorial sau stiti voi programe? As dori mai mult programe si tutorial dau funda

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Tudy000 a răspuns:

Este foarte greu fara cunostinte macar de baza, iti recomand ori sa faci un curs de 2 ani de programator dupa care sa incepi sau sa o lasi balta, am un prieten care imd calca pe 5 ani si tot lucreaza la un joc de pc care arata ca un joc de acum 20 de ani, deci de aici tragi ce concluzii vrei.

| Adrian_Doaga_2001 explică (pentru Tudy000):

Am inteles am crezut ca e usor mai ales ca eu nu vroaim sa fac cine stie joc era doar pentru mine sa ma distrez dar daca zici ca ar fi greu mai bine ma las

| bsefan a răspuns:

Unity Engine - platforma de dezvoltare pentru jocuri PC/mobile/console
Udemy - cursuri despre Unity (si orice altceva)
sau daca nu vrei sa le dai bani la Udemy pe cursuri, FL
Daca ai vointa o sa poti face, dar sa nu iti imaginezi ca e usor.