| ReSpawned a întrebat:

Pana de ziua mea ( pe 23 iulie ) as vrea sa imi cumpar un PC nou, pentru gaming, sa ajunga in maxim 2400 de lei. Ce imi recomandati? Sa aiba 2 GB placa video!

7 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Pe componente:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/920142/
Vei putea rula jocurile la Ultra cu acea configuratie.

| Dragos4SAD a răspuns:

Un pc ok este acesta http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/920576.Eventual ai putea pune o carcasa de 50 lei mai ieftina si rami de 300 de lei ca sa iesi in aproximativ 2400. Daca poti urca pana la 2500 este ok cum ti-am pus eu sau poti sa iei doar 4gb ram de 150 de lei si o carcasa de 100 de lei si sa plusezi pana la un r7 270 de 690 de lei.Bafta,viziteaza forumul mygarage.ro/wishlist daca mai ai nevoie de ajutor

| cristimihailov a răspuns:

Ti-as recomanda sa iti faci unul din bucatele. E adevarat, trebuie sa fii atent si sa verifici si cu cineva care se pricepe, dar ar trebui sa iesi mai ieftin.

| SteroidEdy a răspuns:

Eu mi-am luat un pc pe bucatele de pe PC Garage cu 2100 de ron, si are procesor i5 3400, 8 gb ram, placa video gtx 660, 500 gb hdd, si restul pieselor foarte puternice. Incearca pe PCGARAGE si cu siguranta vei face un pc de vise

| ReSpawned explică (pentru SteroidEdy):

Pai, chiar de pe PC Garage ma gandeam sa cumpar PC-ul numai ca daca as cumpara pe bucatele sunt sigur ca as iesi mai ieftin, dar nu ma pricep sa le asamblez, de fapt, nu am vazut niciodata cum se asambleaza.....Eu ma gandeam la acest PC :http://www.pcgarage.ro/......age/fx-60/

| Skylimit a răspuns (pentru ReSpawned):

Eradigitala.info, tipii de acolo iti fac un PC cu orice buget vrei tu. Gaming, editing, office, nu conteaza.

| SteroidEdy a răspuns (pentru ReSpawned):

E un pc facut f bine, am facut calculul si daca aduni toate piesele iese cu vreo 50 de lei mai ieftin, care presupun ca este asamblarea. Ti-l recomand!