| Stefan1616 a întrebat:

Pe ce windows ar merita sa stau la PC-ul meu? Windows xp/Windows 7? PC-ul e cam destul de vechi, dar na, nu am venit sa caut hate si sa zica cineva sa iau altul. Btw, calculatorul are: 1. 25GB ram, 2ghz, AMD Sempron 2800+, Radeon 9200. Apropo, candva avea 2 gb ram, pentru ca am 2 placute de ram, 1 gb fiecare si acum am 1.25, stie cineva ce s-a intamplat? E adevart ca am trecut si prin Windows 7 si nu prea mi-a placut persoanl(dar acum daca e nevoie, voi reveni), prin MULTE reistanluri de windows xp. Am CD cu Windows original, dar am incercat si piratat din cauza ca cd-ul era putin zgariat si nu il citea, dar acum vad ca merge. Pana la urma, voi ce parere aveti? Multumesc. PC-ul in momentul de fata il folosesc pentru SAMP si Cs 1.6 si jocurile mai vechi pe care le suporta, dar as vrea sa incerc si ceva nou, gen Photshop, dar pe xp merg versiunile vechi care sunt "meh". Ce parere aveti? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Stefancalin1997 a răspuns:

Merge windows 7 dar ti-as recomand linux.

| Stefan1616 explică (pentru Stefancalin1997):

De ce Linux? Ar merge decent samp, cs 1.6 si din astea? Din cate am auzit eu despre Linux, am inteles ca nu e cine stie ce.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Stefan1616):

Prin wine doar, oricum pentru 1 giga de ram merge ok, xp e outdate, e nesigur.

| Stefan1616 explică (pentru Stefancalin1997):

Pe 1 gb ram merge ok Linux sau 7? Multumesc.

| Stefan1616 explică (pentru Stefancalin1997):

As vrea sa il folosesc si pentru jocurile de pe acum, e ok jocuri pe Linux? Programele nu ma intereseaza nu stiu cine stie ce.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Stefan1616):

Windows 7 nu, iti 2gb de ram ca sa mearga ok.