| RsKd a întrebat:

Placa Sapphire Radeon HD7750 1GB DDR5 128-bit este compatibila cu pc meu adica sa stiu daca sa o cumpar sau nu ca am auzit ca este o placa destul de buna.
Intel(R) Pentium(R) CPU G620 @ 2, 60Ghz.
Socket 1155 LGA.
Placa de baza:: MSI H61M-P21 (M.S-7680)
Placa video: NVIDIA GeForce 210.
3GB RAM.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorba lui, cu un procesor i3 sau i5 ai sa joci tot ce vrei la detalii calumea.

2 răspunsuri:
| aRandomIdiot a răspuns:

Da, placa e foarte buna. Dar daca as fi in locul tau as cumpara in acelasi timp si un procesor nou. Nu prea conteaza ce placa video ai daca procesorul tau e slabut. Si al tau e slab.

| RsKd explică (pentru aRandomIdiot):

Ma gandeam si la treaba asta, voiam sa achizitionez un i3 Procesor Intel Core i3 3220 3. 3GHz