| suntperfect a întrebat:

Salut, poate cineva sa imi dea linkul cu ultimul driver aparut pentru placa video : AMD Radeon hd 8750m 2gb pe 128 biti?
Eu am instalat driverul AMD Catalist 14.4 si fifa 15 nu imi merge bine nici pe setarile cele mai mici si am vazut pe youtub ca la altii le merge bine si pe setarii medii sau high.
Acesta e sistemul meu :
cpu: i7 4500u 1.8 ghz @ 2.4
gpu: hd 8750m 2gb
ram : 8gb
Ecranul laptopului are rezolutia maxima de 1366x768.
Poate cineva sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti trebuie. Fa urmatoarele: Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!