| Laurentiu_Irimia_2002 a întrebat:

Salut pot sa ma joc cam orice titlu aparut cu acest pc pentium g4400 8 gb ram ddr4 2133mhz rx 560 4 gb oc hard 1tb sursa vs 550 corsair si placa de baza msi h110 m pro nu vreau detalii high doar normale si nu neaparat 1080p dar sa fie rulabil de ex: gta v, dead by daylight, outlast 2, depth,the forest,rocket league, the long dark multumesc anticipat

1 răspuns:
| Zedge a răspuns:

Puteai sa scrii si tu mai ordonat cu liniuta fiecare.
Nu sunt expert IT dar am cat de cat habar despre pc-uri si componente.
Treaba sta asa: procesorul e cam slab, are 2 nuclee fizice iar pentru GTA V spre exemplu, trebuie quad-core ca sa mearga bine;
- memoria ram e suficienta deocamdata;
- placa video ok.
La high GTA V spre exemplu nu-ti va merge din cauza procesorului care trage in jos celelalte, asta se aplica si la alte jocuri din aceeasi categorie de cerinte ca GTA V.
Vei putea rula probabil la low-medium, poate high dar nu toate setarile pe high.
Poti incerca pe site-uri care in functie de componente iti spun daca poti rula jocul sau nu.
Bafta!