| Marius1902 a întrebat:

Salut,prieteni! Sunt într-o dilemă: M-am apucat recent ( 2 luni) de World of Warcraft la îndemnul cumnatului meu ce joacă deja de 8-9 ani ( nu va gânditi ca suntem cine știe ce bătrâni. laughing Eu am 16 ani si el 24),in fine, asta contează mai puțin.Treaba e ca pana acum am jucat jocuri precum LoL ( 3 ani), Cs:Go (1000 de ore) și altele precum astea,iar acum,când m-am apucat de wow,mi s-a părut foarte ciudat,nefiind experimentat cu mmorpg-urile (poate,doar metin). Treaba e ca imi place mult jocul,dar mi se pare un joc foarte complex ce necesita poate chiar ani de zile pentru a invata cum sa te lupți in arene,battleground-uri, etc..Nu cred ca mai sunt foarte multi incepatori in 2017-2018.Cred ca toți cei care joacă deja au mulți ani de experiență si probabil ca imi va fi destul de greu sa ajung si eu un player cat de cat in top.Imi puteți spune cât timp v-a luat sa știți tot jocul in sine si sa învățați rotate-ul si mecanicile jocului? In mare parte ma intereseaza partea de PVP,fiindcă leveling up-ul nu e foarte complicat, mai ales pe privat.Încerc sa ma axez foarte bine pe feral druid si sper sa încep sa joc si eu cat de curând destul de binisor in duele si arene. Aștept răspunsuri la intrebare și alte sfaturi! Dau funda! Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| MajinVegeta a răspuns:

WoW-ul se updateaza destul de rapid, asa ca tot timpul vor fi chestii noi, pe care nu le vei cunoaste cand se va lansa expansionul nou. Depinde si de persoana, eu joc L2 de exemplu si nu prea sunt familiar cu toate chestiile din ultimul patch, dar cred ca e de ajuns cateva luni ca sa iti dai seama cum stau lucrurile, oricum depinde de persoana.