| NightcoreMusic a întrebat:

Salut, [PROBLEMA TEHNICA (PC)]

De ceva timp nu mai pot folosi unele tase in combinatie, de exemplu: nu mai pot folosi in combinatie tasele "shift"" si "D", "shift" si "C" sau "shift" si "E", stiu ca mi s-a dereglat ceva dupa ce am curat laptopul (am sters laptopul un lichid si o laveta speciala care erau in cutia originala cand laptopul era deschis, si presupun ca am apasat taste in combinatie si s-a stricat ceva gen "Fn" + "f7")

Vre-o solutie?

1 răspuns:
| UnderVoltage a răspuns:

In primul rand eu recoman o reinstalare de windows se poate sa fie o problema de tip software nu hardware, poti incerca cu o tastatura pe usb sa vezi daca acolo merg combinatiile.
Daca nu incerca sa vezi poate exista o tasta blocata/care se simte diferit si incerca sa o cureti.
In cel mai rau caz poti schimba tastatura ca in general nu sunt asa scumpe.