| SasaSasa2000 a întrebat:

Salut,recent am cumpărat o consola PS3 dar fara să știu că jocurile erau piratate.
Pot sa iau ban?
Cum pot rezolva acest lucru?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Cand joci acele jocuri piratate trebuie sa ai net-ul oprit! dar daca ma gandesc mai bine, ps3-ul e modat altfel nu ar merge jocurile piratate! deci ca urmare cu acel ps3 nu ar trebui sa te joci niciodata pe net pentru ca oricand vei fi descoperit si iti vor bloca consola si nu-l vei mai putea folosi niciodata! Deci cam asa sta treaba! Bafta!

| SasaSasa2000 explică (pentru lpavel):

De câteva zile mă uit pe Netflix pe PS3 și nu am luat niciun ban...
Doar că am resetat complet consola.a durat cam 9 h.

| lpavel a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Ai resetat setarile care le avea, ai golit HDD-ul de jocuri etc. Asta ai facut! ca sa nu fi prins ar trebui sa faci update la firmware dar nici asta nu e sigur 100% pentru ca nu se stie cum a fost modat... iar ca sa fii prins poate dura 1 zi sau 5 ani, e cu risc happy dar mai devreme sau mai tarziu tot vei fi prins daca stai mult pe net de asta sa fii sigur big grin