| JewBacca a întrebat:

Salut recent am cumparat un pc, iar hard disk-ul [ seagate barracuda 1tb] caraie, e enervant pentru ca, pana si cand sunt in idle caraie, si cand stau pe net, in jocuri nu prea se aude pentru ca acopera sunetul fan noise-ul si plus ca tin si castile pe urechi, vreo solutie?

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Unele HDD-uri așa sunt ele zgomotoase. Nu prea ai ce să-i faci.

| JewBacca explică (pentru Hammurabi):

Da dar nu cred ca asa ar trebui sa fie, m-am uitat la review-urile hard disk-ului si toti zic ca e silentios

| JewBacca explică (pentru Hammurabi):

M-am uitat acum in hd tune si am 8 sectoare instabile ce trebuie sa fac?

| Hammurabi a răspuns (pentru JewBacca):

Incearcă să faci o defragmentare a diskului. Si ăsta poate fi un motiv pentru care face zgomot.