| Deiuuuu21 a întrebat:

Salut, am o problema la pc, recent am cumparat un hard de 1tb de la seagate barracuda si cand vreau sa bag windowsu imi da eroarea BootMGR is missing, ce fac? A da si cam cat ar costa daca as duce la un service?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Fa-ti un stick/cd/dvd bootabil (corect facut) cu Windows, leaga hdd-ul (doar el singur) corect la placa de baza si la sursa, apoi incearca instalarea windows-ului. Ar trebui sa functioneze daca faci totul corect. "Cat costa" depinde de service-ul unde-l duci.

| Deiuuuu21 explică (pentru CM7YRE):

Pai il duc la un om care se pricepe ce crezi ar lua mai mu, t de 50 lei?

| CM7YRE a răspuns (pentru Deiuuuu21):

Depinde de om, nu depinde de ce zic eu, fiecare isi valorifica munca diferit. Ar putea, pentru o instalare de windows cu drivere programe etc, eu cred ca in ideea de 50-100 ron ar trebui sa fie ok, dar conteaza cat te costa pe tine, nu cat zic eu ca te costa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi la spate acolo unde intra la mufa, ca are un pin, si scrie pe hdd, cum trebuie pus pin-ul ala, ca sa il faci master, sau slave.
Si il pui pe master.
Intrii in bios si pui primul device de pe care sa buteze, dvd rom-ul, apoi hdd-ul