| andrey7177 a întrebat:

recent am instalat windows-ul si am un joc :crossfire. problema e ca de vreo saptamana imi merge mous-ul sacadat doar in joc. si nu imi pot da seama de ce. nu e de la setarile jocului si nici de la driver-ul video.

*Mentionez ca am Windows 7 Ultimate si la inceput mergea perfect jocul. apropo ma pricep destul de bine la calculatoare dar problema asta ma depaseste;

Multumesc anticipat. Acord fundita

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Cauze posibile(daca are optiunile astea, joaca-te la ele, incearca sa le activezi/dezactivezi):
Hardware accelerated mouse
Mouse Filter / Smooth mouse / sau nume asemanator
V-sync
Daca ai placa nVIDIA e posibil ca v-sync sa fie activat, daca in joc nu are optiune pentru asta. Dezactiveaza-l din control panelu la nVIDIA, pentru jocul respectiv.