| StarSGirL a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu o problema! Mi-am instalat de curand windows 7 Ultimate. Nu mi se deschid jocurile. Cum ar fi metin2 sau Vindictus. Inainte am avut windows XP. Si mergeau perfect jocurile. De la ce sa fie oare? De la windows? Oare windows 7 nu e bun pentru calculatorul meu? Daca e de ajutor: Procesor: 2.20 GHz, RAM:1.00 GB. Sistem: 32-bit! Mentionez ca nu ma pricep foarte bine la calculatoare.

Răspuns Câştigător
| Diabl0 a răspuns:

Cu siguranta Windows 7 nu e pentru pc-ul tau. E cam slab pentru 7, il ingreuneaza numai sa stai in desktop. Deja e suprasolicitat cand te joci. Sfatul meu? Baga windows xp sp2. Windows 7 o arata el bine, cu efecte si alte din astea, dar nu inseamna ca nu cere mai mult de la pc in schimb! Si procesorul tau e destul de slabut, ai grija, daca il obosesti prea rau nu e bine.