| Qwent a întrebat:

Salut, recent mi-am bagat internet prin fibra optica, iar Wi-Fiul nu functioneaza cum trebuie.
Bag parola afisata pe spatele routerului, ma conectez si desi sunt conectat la wi-fi cand intru pe YouTube de exemplu imi spune ca a aparut o problema cu reteaua.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ești conectat la router, dar trebuie să intri în setările acestuia și să stabilești conexiunea spre ISP (probabil de tip PPoE). Acolo trebuie să scrii userul și parola furnizate de operatorul de internet ca să te poți conecta la serverul lor. Altfel, ești doar pe rețea locală.