| Fni_Blu_1980 a întrebat:

Salut, recent mi-am cumparat o pereche de casti Marvo HG9012 pe usb, si am o problema. Cand bag mufa in PC, windows incepe sa isi instaleze driverul, si nu reuseste. Am incercat toate solutiile:
1. M-am dus cu ele inapoi la Altex, la ei mergeau
2. Am actualizat toate driverele
3. Mi-am facut toate actualizarile windows-ului
4. Am incercat diferite drivere de pe diferite site-uri si nimic.
PC-ul meu ruleaza windows 7 pe 64 de bits, placa audio nu este defecta, cand intru in device manager le vad acolo sub denumirea de USB Audio Device cu semnul exclamarii. Ce sa fac?

1 răspuns:
| Soare_Cristi_1994 a răspuns:

Deviceurile ce se conectează la pc prin USB nu folosesc placa audio integrată, ci se folosesc de placa proprie. Prin urmare, problema este la driverele căștilor. De obicei, windowsul il instalează singur, dar se pare ca este o eroare ori la Windows, ori la driverele respectiv. Poți face mai multe lucruri:
-încearcă sa instalezi driverele manual, de pe site
-elimina căștile din deviere si introducere la loc
-verifica conexiunea la internet
-vezi daca căștile merg in alt pc
- daca nimic nu merge, reinstaleaza windowsul
-daca nici asta nu reface problema, in seamăn ca versiunea de câștigat pe care ai cumpărat-o nu are un driver prestabilit iar ce poți tu face acum e sa contactezi suportul