| lucian2o11 a întrebat:

Recent mi-am cumparat un laptop Dell Inspiron 15 3537, procesor i7, hdd 1Tb, 8 Gb Ram si placa video Amd Radeon 8850.
Dupa ce mi-am instalat win 7 x64, respectiv toate driverele, inclusiv cel pentru placa video, am constatat ca aceasta nu-mi este recunoscuta, practic, cand intru la dxdiag nu mi-o recunoaste, ci o recunoaste pe cea integrata. Am incercat sa dau disable la placa integrata dar tot degeaba, nu vrea sa mi-o recunoasca.
Poate aveti vreo idee care ar fi problema si ma puteti ajuta.

1 răspuns:
| ZMR97 a răspuns:

Salut.
1. Windows 7 nu are nevoie de drivere.
2. Intri la start şi apoi tastezi Windows Update --> enter --> dai clik pe "Optional Updates available" şi cauţi în acea listă driver-ul pentru placa video.
3. Dacă nu găseşti driver-ul pentru placa video în Optional Updates, intri la Important Updates şi cauţi acolo.