| Th3Li0N a întrebat:

! Salut spuneti-mi jocuri placa video 128mb onboard GMA rami si procesoru sunt bune! Jocuri recomandate as vrea!

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce placa video ai? numele ei ma intereseaza!
(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Th3Li0N explică (pentru neluL):

vide 128 GMA onboard asa se numeste am scris in mesaj! dar jocurile sa fie recomandate! Si sa dai cat mai multe

| neluL a răspuns (pentru Th3Li0N):

Ce-i asta? big grin Nu-mi ramane decat sa deduc ca ai un Intel GMA 3100 sau Intel GMA 950 sau...

CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

| Th3Li0N explică (pentru neluL):

Intel Graphic Accelerator! Acum Spune jocurile alea

| neluL a răspuns (pentru Th3Li0N):

Asta e driverul de la placa video! Nu e placa video. Fa-mi print screen din dxdiag-> Display. Ai cumva chipset?

| Th3Li0N explică (pentru neluL):

Bun iti spun tot cemi scrie! Name:Intel[R]82945G Express Chipset Family
Manufacture:Intel Corporation
Chip Type:Intel[R]82945G Express Chipset Family
Dac Type :Internal
Total Memory:128.0 MB
Current Display Mode:1024 x 768 {32 bit}{60 hz }
Monitortonguelug and Play Monitor
Acum spune-mi jocurile alea te rog! dar sami mi le scrii nu cituri si toate magariile!

| neluL a răspuns (pentru Th3Li0N):

Mda! Nu ai placa video si de aceea te-am intrebat mai sus de CHIPSET! Ce jocuri sa-ti recomand pentru o placa video integrata decat jocuri de browser online!
la LOW ar merge F.E.A.R. (2005) la Medium -> Quake 3 Arena - Timedemo (1999)
Uite aici o lista cu jocuri
http://9xxssf.info/......nplayable/

| AliveOne a răspuns:

Dota