| denisTiky a întrebat:

Salut, stie cineva de ce nu imi detecteaza Minecraft-ul placa video?
Cand sunt in joc, am 5 fps-uri maxim si cand apas f3 imi apar informatiile despre procesor iar despre placa video nimic...adica apare ceva, dar habar nu am ce sunt acele lucruri, ceva cu Gallium 0.4 on llvmpipe in loc de denumirea placii video. Am incercat sa fac ceva din Nvidia control panel, am vrut sa fac sa o detecteze jocul, dar nu a mers.
Tin sa mentionez ca tocmai am reinstalat windows-ul, pana acum mi-a mers perfect, placa era detectata iar valorile fps-urilor erau cu mult mai mari.
Poza din joc: https://imgur.com/a/ps56aoa
P.S: placa video este nVIDIA geforce 9600 gt
Si da, stiu ca aceasta configuratie este foarte veche, dar trebuie sa o vand cuiva iar acea persoana nu are mari pretentii.

Solutii?

3 răspunsuri:
| Mansy221 a răspuns:

Sterge system32 si o sa vezi ca o sa iti mearga mai bine! Sper ca te-am ajuata o seara frumoasa :3

| denisTiky explică (pentru Mansy221):

Unde ie ala frt?

| Cocoa2006 a răspuns (pentru denisTiky):

Nu sterge system 32-u ca nu o sa iti mai mearga windows-u daca il stergi e pa windows