| xKoko22 a întrebat:

Sunt interesat sa ii iau unui prieten un calculator de gaming cu urmatoarele specificati:
Sistem PC Gaming Special V2 Intel Core i5-2400 3.10 GHz 8GB DDR3 1TB HDD GeForce GT 1030 2G OC 2GB DVD-RW 2051

Merita? El acum are un laptop foarte slab si nu poate rula nimic pe el.

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

Nu merita, daca poate ajunge la 2.000 de lei, recomand asa ceva: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3208816/
Sa-i adaugi si un update de bios, sa fii sigur ca nu ai surprize, iar daca il vrei gata asamblat, mai trebuie inca 100 de lei, insa e usor de asamblat. Cu acel pc o sa se poate juca majirotatea jocurilor recent aparute in high-medium, conteaza si ce monitor foloseste, daca are un 720p, cu atat mai bine. Cauta pe Youtube g4560 + 1050 gaming, sa-ti faci o idee.

| marian37 a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Si eu recomand aceeasi configuratie dar cu o placa de baza mai ieftina, care nu necesita update de bios: Placa de baza ASRock H110M-DGS R3.0. Sursa de 450W de la nJoy este mai ieftina si va putea duce siatemul fara probleme.

1 răspuns: