| InsulaSavarinXd99 a întrebat:

Sunt nou si eu pe TPU si am si eu o intrebare:1)daca am deja un fir de retea de la romtelecom si daca imi iau noul router de la romtelecom trebuie sa dau modemul vechi in schimbul lui
2)Si daca am deja firul de retea si un modem si si nu mai am inca un fir de retea merge sa stea router in alta camera decat cea unde am calculatorul...Multumesc!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

1.)Daca iti iei router indiferent de unde ->nu mai ai ce face cu modemul.
2.Routerul se instaleaza pe firul direct de internet la intrarea in casa. O sa ai wireless in toata casa. Deci nu trebuie sa stea routerul in camera cu pc-ul! La instalarea routerului, dispare modemul si dispar si cablurile!