| iuliusman95 a întrebat:

am cumparat un router wireless, am o intrebare, daca am modem usb de la romtelecom, se poate pune direct usb-ul de la romtelecom in router, ceva configurari si gata? sau routerul se poate conecta doar la un modem prin cablu de retea?
Va multumesc!

8 răspunsuri:
| mircea22b a răspuns:

Daca ruter-ul nu are mufa USB nici nu te mai gandi. Ce model e?

| iuliusman95 explică (pentru mircea22b):

Asus wl-330n3g, are mufa usb, si pot sa pun un modem clicknet mobile de la romtelecom, dar eu cred ca ma pot conecta doar la un modem normal cu cablu de retea

| mircea22b a răspuns (pentru iuliusman95):

Ala stie si cu stick de net. Nu suporta orice stick dar stie cateva modele de Huawei cum cred ca ai primit de la RTC.

| iuliusman95 explică (pentru mircea22b):

Hmmm, cred ca de asta nu merge, sticku meu cu net ii AnyData model ADU-150L si nu cred ca suporta...

| mircea22b a răspuns (pentru iuliusman95):

Nu cumva e 510 in loc de 150? 510-le ar trebui sa mearga.

| iuliusman95 explică (pentru mircea22b):

Ba da 510l imi cer scuze, inseamna ca am gresit eu ceva setari?

| iuliusman95 explică (pentru mircea22b):

Imi zice ceva de genul: cablul dintre portul WAN wl-330n3g si internet nu este conectat corect sau chiar nu e pus deloc

| mircea22b a răspuns (pentru iuliusman95):

Ai intrat la general -> USB Application sa bifezi enable USB modem?