| Andrei2991 a întrebat:

Salut te TPU de ce imi merge greau Minecraftul adica am Procesor : AMD Sempron LE-140 Placa de Baza : Biostar Geforce 6150 RAM : 3GB DDR2 Hard-disk : 160 GB

8 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ai placa video foarte slaba, daca nu ti-a mers si inainte jocul asta, schimb-o!

| TinKode011 a răspuns:

Urmare ste cu atentie pasi!
Descarci java de pe siteul oficial java 7
si minecraft 1.5.2 si intri in el scrii numele sia bifezi casuta force update si dai log in
si o sa-ti mearga!
daca nu
Da add la facebook Marius Mariusica
Funda?

| Andrei2991 explică (pentru TinKode011):

Frate eu am minecraft SP de pe MC ROmania.com am si optifine ce mai noua versiune de java si minecraft si tot greu merge WTF?

| TinKode011 a răspuns:

Iti da o eroare?

| Andrei2991 explică (pentru TinKode011):

Nu imi da nicio eroare dar am lag am graficile pe fast si tot merge greu am un prieten cu calculatorul mai prost si si merge mai bine WHY?

| TinKode011 a răspuns:

Poate e problema cu sistemul si eu am avut-o o data reinstaleaza windows si gata o sa mearga bine fara lag si apropo ce windows ai? pentru minecraft celm mai bun este windows 7!

| Andrei2991 explică (pentru TinKode011):

WINDOWS 7 mi-am instalat 2 rami acum 3-4 zile si windowsul il am de pe 30 aprilie si mergea asa de canda am instalat windows 7

| TinKode011 a răspuns:

Reinstaleazatil dar sp 1