| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am instalat pe telefon niste jocuri apk, descarcate de pe net.Pentru a merge,am copiat acel folder cu jocul in telefon, Android si apoi obb.Intrebarea mea este daca nu se poate copia pe cardul SD,pentru a nu ocupa memoria telefonului? Am incercat sa il pun pe card in Android si data, dar nu merge.Este vreo modaliatate sa copii folderul pe card si sa mearga jocul?

1 răspuns:
| MrCaNaByS a răspuns:

Salut, aceasta copiere a aplicatiilor pe cardul Sd reprezinta rootarea telefonului.
Prin aceasta rotare pierzi garantia telefonului dar exista si riscul de a-ti strica telefonul.
Tutorial rootare : http://videotutorial.ro/......ial-video/