| Deny325 a întrebat:

Acum 4 zile mi-am achizitionat un laptop Dell inspiron 15, care dupa parerea mea parea un laptop ok,configuratie buna atat pentru jocuri cat si pentru performante mari.
Dar ce sa vezi,de azi ma trezesc ca dintr-o data nu stiu cum incepe sa mearga greu,daca pun ceva de pe steam la instalat si deschid un program ca messenger sau alt ceva sau chiar nimic doar steam,alte programe merg greoi,se blocheaza, face ogramada de figuri.Performanta sa pentru componentele lui e una de tot rasul, parca ar fi un single core cu 2gb ram nu un amd quad core de 4gb ram cum e el.Jocurile merg bine dar in rest un 5 de incurajare.De precizat ca cei de la Flanco mi-au bagat windows 8.1 si ma gandeam ca e de la windows si ceva nu e in regula! Ce sa fac?
Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Poti sa incerci sa pui un alt sistem de operare, sa instalezi Windows 10 curat.
Dar eu cred ca tu ai alta problema/dilema.

Am impresia ca din cauza vitezei de download si de dezarhivare (ce face Steam), hard disk sa fie pus la munca grea si de aceea se misca atat de urat in timp ce instaleaza ceva Steam.