| Gamer2000 a întrebat:

Salut,TPU! Acum cateva zile mi-am achizitionat o memorie ram de 2 Gb si cand o introduc in placa de baza, monitorul nu mai vrea sa porneasca iar cand scot memoria ram si o las decat pe prima placuta mai veche de 1 gb monitorul porneste!? Va rog vreau raspuns adevarat nu pareri! Ofer Funda + VOT+Multumire!

3 răspunsuri:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Poate ca memoria ta noua nu se potriveste cu tipul PC-ului, adica Pc-ul sa primeasca ddr3, iar memoria sa fie ddr2...

| Gamer2000 explică (pentru iInfinityDarkness):

NU e asta eu am cumparat ddr2 si memoria pc e tot ddr2

| iInfinityDarkness a răspuns (pentru Gamer2000):

Intreaba un specialist tehnic/IT!