| Denis63 a întrebat:

,am o problema ieri am achiziționat o placa de baza h11om-k,un procesor Intel pentium g4560 3MB 3, 50ghz și o plăcuța de memorie Ram de 4g, deci sa revenim le-am pus toate la locul lor am aprins calculatorul, am instalat Windows-ul am intrat in desktop și mi-am dat seama ca nu am introdusă cablul de internet...boom l-am introdus și ce sa zici scrie pe desktop Shot Down și s-a stins se pornește se repornește iar și iar...am scos bateria am pus-o la loc am schimbat locul plăcuței de memorie am scos cablul de alimentare(când îl scot îl las așa și când îl introduc din nou reporneste singur la nesfârșit) știe cineva ce pot sa fac, ați pățit și voi ceva de genul am nevoie mare de ajutor într-un timp cât mai scurt, Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Update de bios.Ori ii faci returnare si iei alta cu chipset B250/H270/Z270 (daca poti), ori du-te cu placa la cineva sa-ti faca update.

| AurelionSol a răspuns:

Încearcă să scoți cablu de net daca de la el ai avut probleme. Presupun că ai luat placa aia de baza cu update de bios că sa meargă acel procesor, nu? Ce sursa ai? Cu toate că PC tau nu consuma mai deloc, poate ai ceva la sursa

| Denis63 explică (pentru AurelionSol):

Da l-am scos și tot așa face am o sursa Aline ATX 12v PX-450 și dacă nu te superi îmi poți lasă o adresa de contact sau ceva?