| BoogieqTp a întrebat:

acum ceva timp am luat keylogger pe calculator dar l-am scos, nu mi-a fost spart niciun cont, dar de 2-3 zile MalwareBytes imi gaseste asta : http://postimg.org/image/jvuvqq5fx/ si nu stiu ce e, daca il sterg ma pune sa repornesc pc-ul dar o gaseste din nou daca ce scanez iar. Stie cineva daca e keylogger sau nu? si cum sa o scot? FARA REINSTALARE WINDOWS. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Planta55 a răspuns:

Acel "alert.dll" este programat astfel: Iti inregistreaza ce faci tu pe tastura ce filmezi cam tot ce faci pe pc, (din cate stiu eu)

Apai uite un ghid de stergere a "acelui virus" http://www.malwareremovalguides.info/......tructions/

9 răspunsuri:
| Planta55 a răspuns:

laughing Tu ai 2 antivirusi si malwarebytes a gasit ceva de la caspersky (apar conflicte intre antivirusi) iti recomand sa stergi unul din ei

| BoogieqTp explică (pentru Planta55):

Si PUP.Optional.Conduit e virus sau nu? si de ce nu merge sa il sterg?

| Planta55 a răspuns (pentru BoogieqTp):

El este in Quarantine(sau cum so scrie) el nu are ce face daca este in quarantine

Daca vrei sa nu iti mai apara cauta in antivirusul Kaspersky ceva numit "Quarantine"(nu stiu cum se scrie dar stiu ca tradus in romana se citeste carantina), daca nu ai gasit atunci e nasol... dar daca ai gasit atunci o sa iti apara lista de virusi care sunt in Carantina si iti da o optiune sa ii stergi si sterge-i

| BoogieqTp explică (pentru Planta55):

Am sters tot din carantina de la kaspersky si am scanar iar cu mallware si tot l-a gasit. cum sa-l scot?

| Planta55 a răspuns (pentru BoogieqTp):

Cauta acolo unde iti zice ca se afla fisierul si stergel(dar daca e in C sau in ce partitie tii windows-ul si undeva in sistem atunci cred ca ar fi mai bine sa il lasi asa daca nu se afla in ce partitie ai windowsul si in systea atunci stergel

| BoogieqTp explică (pentru Planta55):

E in C:\Program Files (x86)\Conduit\Community Alerts\Alert.dll si nu ma lasa sa il sterg, ce virus e PUP.Optional.Conduit asta?

| BoogieqTp explică (pentru Planta55):

Am facut cum zice acolo in afara de prima parte ca n-am gasit nimic. Acum vad ca malware-ul nu mai gaseste nimic, multumesc mult.

| Planta55 a răspuns (pentru BoogieqTp):

Acel "alert.dll" este programat astfel: Iti inregistreaza ce faci tu pe tastura ce filmezi cam tot ce faci pe pc, (din cate stiu eu)

Apai uite un ghid de stergere a "acelui virus" http://www.malwareremovalguides.info/......tructions/

| al3ks a răspuns:

=]]] Greseala de incepator. Ai 2 antivirusuri, deci Malware ala a gasit quarantine de la Kaspersky... Recomand sa intru putin sa fac curat. id: stelea1355 (Am facut Facultatea de Info./programare).

| BoogieqTp explică (pentru al3ks):

Deci nu e vreun virus ala?laughing dar totusi la inceput nu-mi aparea