| fotosintezadinviitor a întrebat:

Acum doua saptamani am cumparat gta v de pe g2a pt. steam pe un laptop cu windows 7 ultimate 64 biti. Acum o zi mi-am schimbat windowsul in windows 10 pro 32 biti iar cand am intrat pe steam sa instalez gta v spune ca nu e compatibil cu platforma pe care o folosesc. Chiar nu este compatibil sau s-a setat cumva pe win. 7 64 biti si nu mai suporta win.10 32 biti? Si daca este varianta a doua se poate remedia?

2 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

Nu iti merge pentru ca ai windowsul pe 32bit, iar jocul este facut pe 64bit, si nu accepta 32...
Puneti windows 10 pe 64bit sau lasa win 7 64bit, e bun si ala.

| Linkuitorul a răspuns:

E normal sa nu mearga daca l-ai pus pe 32. Nici macar nu iti mai citeste toata memoria ram http://bit.ly/2e8YagK