| Florin_Alin_1905 a întrebat:

Acum doua zile in urma am vrut da descarc un hack pentru 8 ball pool dar in loc de hack am descarcat un virus ff aiurea dupa ce am vrut sa destez hack-ul am dat restart la laptop si m-i-a aparut dextopul negru. m.am panicat. nu stiu ce am facut si s-a rezolvt problema dar de atunci imi merge greuu pe net nu mai zic pe facebook si imi apar tot felul de reclame. am google chrome pe laptop si imi apare dotata la 4 min sa imi descarc versiunea noua si nu numai asta adoble flesh player tot asa imi zice si la multe altele si imi apar si alt fel de reclame am sters istoricul google am sters de am descarcat si am mai dezinstalat niste chesti care sau instalat singure dar tot la fel este nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma. si laptopul nu e tigaie e chiar bun e cumparat recent model nou aparut adica ff bun am 8 Gb pe el Intel. i7 si tot celul va rog sa imi ziceti ce trebuie sa fac Va multumesc

1 răspuns:
| Daryus3k2 a răspuns:

Bine, in primul rand nu descarca nimica nici o data de pe site-uri suspecte. Stiu ca si eu am patit.
Ok descarca acest antivirus : Avast premium i gratis pentru 30 zile iar apoi poti sa folosesti o versiune gratis. Scaneaza tot calculator-ul iar dupa asa iti gaseasca virusii si asa dai remove. Bun dezistalezii chrome pentru a fi sigur ca ai scapat de virusii si instalezi alt browser : Moziila, Torch, Tor, ce mai stii tu. Sper ca te-am ajutat