| Aalyn91 a întrebat:

acum o luna mi-am pus windows 7 merge super rapid merge orice n-am nici-o treaba insa am o singura problema de fiecare data cand intru in task manager consumul procesorului este intre 70-100% cpu usage si la process toate sunt la zero am dat si scanare antivirus si nu are nimic ma puteti ajuta. FUNDA MARE

Răspuns Câştigător
| kapetanuza a răspuns:

Cauta pe net un tutorial de dezactivarea efectelor grafice ca windows 7 are multe efecte ii un tutorial pe youtube ceva de genu ce spui u ca consumul de procesor ii mare uite si linkul http://www.youtube.com/watch?v=foFpXVn7Cog
e pentru viteza mai mare la pc adica sa scada procesele care le suporta procesorul

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ar fi chiar magic sa ne zici despre ce configuratie discutam aici...

| kapetanuza a răspuns (pentru KodrutZ):

Cea ce da in videoclip/tutorial ii pentru orice windows functioneaza in special win7/vista sau chiar 8 pentru ca fiecare stie ca cu cat avanseaza windowsurile in performanta avanseaza in acelasi timp si grafica lor adica efectele dextopului pe care tot procesorul tr sa le supoarte urmand acest tutorial elimina efectele inutile ale windowsului si pune procesorul sa lucreze in mare parte asupra programelor care ruleaza nu pentru efectele grafice ale windowsului am incercat de curiozitate si pe windows xp si a mers chiar si pe batranul xp chiar daca el nu are efecte asa bune scade si la windows xp facandul mult mai rapid
asta am incercat pe un pc vechi de tot
care avea procesorul de 1 ghz si mergea procesorul cu tot cu aplicatile care rulau in jur de 10-15% utilizare din procesor.

| KodrutZ a răspuns (pentru kapetanuza):

Habar n-ai ce bazaconii indrugi acolo...