| Kennedy66 a întrebat:

Calculatorul imi merge extrem de greu. Am o singura placuta de ram in calculator DDR1 de 1 GB. Cand intru in Task Manager imi arata PF Usage de 610 Mb eu avand deschis doar Antivirus-ul Avast. O idee ceva??

4 răspunsuri:
| Digital112 a răspuns:

Mai pune ram

| djdani2010 a răspuns:

Incearca sa ii faci o defragmentare.
Cauta tutoriale pe you tube.

| dannyel86 a răspuns:

Incearca sa opresti deschiderea automata la startup a unor aplicatii de care nu ai neaparata nevoie. Si ele mananca resurse degeaba cand pornesc odata cu Windows--ul. Verifica, tot in Task Manager "Processes - Mem Usage", serviciile consumatoare de memorie si vezi ce anume iti incarca sistemul.

| AncientEmperor a răspuns:

Antivirus Avast mănâncă destul de multe resurse, ți-aș sugera să-l schimbi dacă îl deții prin „metode neconvenționale", adică piratat...De asemenea, fă o defragmentare și oprește programele de la startup.