| Alex714 a întrebat:

Salut,TPU.Alta intrebare a mea este ca nu am gasit cum sa aflu frecventa la RAM am vazut pe net ca e de 800 si cv mHZ sau 1333 mHZ parca am incercat si cu CPU-Z si cu AIDA64 Extreme, dar tot nu am gasit. Daca puteti sa imi spuneti cum aflu plsssss.
Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Nu cred ca ai incercat si cu CPU-Z, ala ti-ar fi aratat sigur.
1. descarca de aici http://www.softpedia.com/progDownload/CPU-Z-Download-6980.html prima varianta" External Mirror 1 - Beta [ZIP]" il instalezi, dupa instalare, deschidel.
2.dai click pe "SPD" si unde scrie "memory slot selection" alege " slot#4 si in jos o sa-ti apara frecventa fiecarei placute de ram ce il ai in pc. chiar unde scrie " in drept cu "frequency".

| Alex714 explică (pentru tteo92):

Multumesc mult.
Incercasem si cu CPU-Z dar nu gasisem chestia aia.

1 răspuns: