| frederyc a întrebat:

Am auzit ca GTA 5 are cerinte mari si ca in Februarie apare versiunea pentru PC. Vreau sa stiu daca imi va merge. Uitati niste detalii de la calculatorlul meu:
-procesor:Intel pentrium (nu stiu cat) de 2.80 GHz
-placa video GeForce 210 (de 1024MB si 400MHz)
-Windows XP (dar il pot schimba daca este cazul)

Multumesc!

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia abereaza toti, cerintele nu s-au afisat oficial deci nimeni nu poate stii cu exactitate, cat despre pc-ul tau, e foarte posibil sa-ti ruleze GTA V la low decent ( in cazul in care este o optimizare ok ).

| frederyc explică (pentru anonim_4396):

Daca-ti arat ceritile ce dai happy

| SorinTudor a răspuns:

Decat sa iti iei un PC nou mai bine iti cumpar un PS3/Xbox + jocul...o sa iti ajunga 1000 de lei.

| Gamer2000 a răspuns:

Salut! Placa video e prea slaba. incearca sa iti ei o placa ca aceasta :
Placa video MSI nVidia GeForce GT630, 4096MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E si o sa-ti mearga sigur

| frederyc explică (pentru Gamer2000):

Daca-mi zici si cat costa placa asta iei funda

| Gamer2000 a răspuns (pentru frederyc):

Salut! aceasta placa video costa la eMAG 259 de lei

| sog1 a răspuns:

OS: Windows XP SP3, Windows Vista SP1 sau Windows 7 SP1
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz sau echivalent
Memorie RAM: 2 GB
Placa video: 512MB, ex. NVIDIA 7900 sau 512MB ATI X1900
Spatiu pe disc: 30 – 40 GB
Cerinte de sistem recomandate: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Widows 7 SP1 sau Windows 8
CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz sau AMD echivalent
Memorie RAM: 4 GB
Placa video: NVIDIA GTX 480 sau similar ATI
Spatiu pe disc: 40 GB

Uite cerinetele pentru gta 5

| frederyc explică (pentru sog1):

Vreau sa stiu daca mi-ar merge sau nu si ce trebuie sa schimb ca sa-mi mearga

| frederyc explică (pentru sog1):

Mi-ar merge sau nu?

| razvyaga a răspuns (pentru sog1):

De unde ai facut tu rost de cerinte daca nici nu s-au lansat oficial? Acelea sunt doar niste presupuneri.

| sog1 a răspuns (pentru frederyc):

Incearca o placa noua(nVIDIA)...Si conteaza de gb din pc

| sog1 a răspuns (pentru razvyaga):

Am prieteni, care sau interesat.Bine sa zicem ca sunt niste presupusuri dar o sa fie pe aproape.

| razvyaga a răspuns (pentru frederyc):

Nu stii sa citesti? Ca si eu folosesc GD si acolo scrie PC MAYBE 2014. Si alea sunt puse doar asa de forma.