| AlbertBreack15 a întrebat:

am avut un pc Apple iMac de 21.5" dar s-a stricat.
Acum vreau unul nou de 27" si am de ales intre 2:
Amandoua sunt aproape identice dar unul are 16GB RAM si placa video GeForge Ge 755M 1GB iar celalalt Retina Dispaly 5k, 8GBRAM si placa video AMD Radeon R9 290x 2GB GDDR5

Pe care are merge WoW si Lol mai bine?

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Eu nu va inteleg pe astia care va luati Apple-ui. de 2200 euro iti faci un pc monstru. iar daca se strica ceva la el, inlocuiesc doar o componenta... nu TOT calculatorul...

| TechGuyTpu a răspuns:

Al doile, totusi are dreptate.De 2200 de euro faci un pc cu 3 titan x un i7 de ultima generatie, 16 gb ram si un hdd(sau ssd) incapator.

| Danzell a răspuns (pentru TechGuyTpu):

3 titan x-uri sunt overkill. un titan x e echivalent ca performanta cu un GTX 980 Ti iar ca pret titan x e mai scump cu cam 250-300Euro. 2 GTX 980 Ti sunt de ajuns.

Titan x se incinge destul de repede cand e suprasolicitat.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Danzell):

Am dat o idee, si un gtx 980 simplu ajunge pentru inca 2-3 ani.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Al doilea este superior.
Dar mai bine iti cumperi un computer cu gtx 980 Ti sau R9 Fury, i7 si te va duce orice...