| Ahoahocopii a întrebat:

Am bara de jos Basic and high si eu o vreau Aero.
Eu tot dau click pe aero si nu merge, tot ramane basic, nu stiu de ce.
ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Instaleaza driver-ul placii tale video. Dupa finalizarea instalarii ar trebui sa ai un buton care spune ceva de genu ''enable aero windows 7 if supported'' Acel buton trebuie bifat.

| Ahoahocopii explică (pentru Jipa95):

Ce driver?
Am laptop.

| Jipa95 a răspuns (pentru Ahoahocopii):

Driver-ul placii video, sau la chip-ul grafic integrat din cpu

| eLeCtRoNiCs a răspuns:

Salut! Daca ai Windows 7: Intra in control panel la "Appearance and Personalization">>Personalization.
Acolo iti apar mai multe imagini si selectezi una care NU are in partea din stanga o casuta de tip "Basic". Astepti un pic si o sa ti se schimbe bara de jos, iar dupa aceea daca vrei alta culoare intri tot la "Appearance and Personalization">>"Personalization" si in partea de jos apesi acolo unde scrie "Window Color " si schimbi culoarea.

| Ahoahocopii explică (pentru eLeCtRoNiCs):

Asa am facut si nu imi merge.
Azi mi am bagat windows 7 ultimate.