| robert08 a întrebat:

De ce atunci cand aplic o tema pe vista home basic rama ferestrelor nu este transparenta chiar daca tema e aero? devine transparenta doar cand dau fereastra pe tot ecranu la fel mi-se intmpla si cu si cu bara de activitati? am decat 1 tema la care merge aero chiar daca am fereastra mai mica

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Nu ai Aero pe editiile Starter si Home Basic. In plus, trebuie sa ai placa video compatibila DirectX 9(pixel shader 2. 0). Instaleaza una din editiile Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate. Astea au Aero. Sau la Windows 7, identic, doar ca e Professional in loc de Business. Daca iti place asa mult Aero, mai bine instalezi Windows 7, deoarece Windows Aero a mai fost completat pe acolowinking.