| LuciWv a întrebat:

Salut TPU
Am cumparat recent un cont steam,cel de la care l-am cumparat,mi-a blocat accesul,nu stiu cum,a dat un mesaj la steam,iar acum eu trebuie sa dovedesc ca este chiar al meu
Eu am bagat recent un key,am trimis acel key + username la adresa de suport
Nu am primit inca raspuns,stiu ca dureaza
dar,daca am trimis un key + numele jocului + Steam ID, pot recupera contul definitiv?
sau il va restitui acelui om? daca se poate numi om

DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| wEeEk1d a răspuns:

Din cate stiu Steam nu aproba vanzare de conturi catre alti utilizatori pe sume de bani etc. Deci sunt sanse sa il pierzi, pentru ca cei de la Steam nu sunt responsabili pentru vanzarea de conturi, atata timp cat ei nu incurajeaza asta. Fiecare cumpara/vinde conturi pe propria raspundere.Ai facut o greseala cumparand un cont gata inregistrat. Acum nu stiu care sunt sansele sa ti-l recuperezi. Oricum bafta si sper sa il primesti.

| LuciWv explică (pentru wEeEk1d):

Pai la steam nu am fost prost sa zic ca l-am cumparat
Am zis ca l-am primit de ziua mea anul trecut, nu imi mai amintesc toate keyurile si codul wallet l-am pierdut, am doar acest key, l-am pus pela

| cozmiucm a răspuns:

Ai facut o prostie mare sa cumpeeri un cont inregistrat daca ala nu is da toate keyurile ai cacato la bat pentru ca trebuie sa trimiti aproape toate keyurile. pe aia de la steam nu ii interesiaza ca l-ai cumparat sau trebuia sa faci unu

eu daca as fi tu ii as da o mama de bataie aluia

bafta sa iti recuperezi contulhee hee))