| PasCuPas a întrebat:

Am doua placi video: una integrata 512MB ATI AMD Radeon HD 8330 (ASUStek Computer Inc) si una dedicata 1024MB ATI AMD Radeon HD 8670M (ASUStek Computer Inc). eu cred ca cea dedicata nu a rulat niciodata de când am cumparat laptop-ul ASUS X552E. Cum ii dau drumul? sau cum o fac sa ruleze? am descoperit ca am si crossfire dezactivat si cred ca si el trebuie activat.

4 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Laptop nu poate sa aiba crossfire.Cand esti pe desktop sau pe internet stai cu placa integrata(pentru a reduce consumul) iar cand pornesti ceva mai intens se schimba automat pe cea dedicata

| PasCuPas explică (pentru TechGuyTpu):

Da, dar de exemplu când pornesc gta 5 imi arata resursele ce se consuma din placa video de 512, nu din cea de 1024

| TechGuyTpu a răspuns (pentru PasCuPas):

Atunci click dreapta pe joc si run with graphic procesor si selectezi acolo placa dedicata

| PasCuPas explică (pentru TechGuyTpu):

Nu am aceasta optiune!