| floppy98 a întrebat:

Sal TPU am o intrebare de 100 de puncte si o excursie cu vaca la pascutlaughing
1. am un laptop are placa video asa
-dedicata 1GB ATI Radeon HD 8670M
-integrata 768MB Ati Radeon HD 8400 (integrata in procesor [amd a6-5200])

asa problema este in felul urmator placa dedicata abia imi trage far cry 3 in rezolutii de 1024x600 ceva gen si totul pe LOW

as dori sa stiu cum sa fac sa mearga placa video dedicata si cea integrata deodata sa imi faca jocul sa ruleze la mai mult fps si grafici mai inailte
dau funda

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu poti, ai nevoie de 2 placi dedicate, iar asta stiu ca merge pe PC, la laptop nu stiu...

| floppy98 explică (pentru ombladon):

Pai si in ziua de azi dai 23 milioane ca sa jocu far cry 3 la low hai sictir ca deja e jaf pe fata jur laughing

| bogdanstan a răspuns (pentru floppy98):

Laptop-urile pentru gaming sunt de la aprox 4000 de lei in sus. Far cry 3 e un joc care necesita mai multe resurse, avand in vedere ca e open world.

| floppy98 explică (pentru bogdanstan):

Pe placa asta si pe amd forum scrie ca merge la low si rezolutii scazute dar culmea din acelasi an devil may cry 5 merge la ultra cu 3/3 grafici bifate pe HD si rezolutie maxima(30-33fps)... mare hotie si prin lumea jocurilor, e bai marelaughing