| Constantin_Dragos_1997 a întrebat:

am downlodat recent Naruto Shippuden Storm 4 si imi merge in reluare, m-am uitat la cerintele jocului si trece peste ele in afara de placa de video care e de 1gb, plizz help me, funda!

Răspuns Câştigător
| TheCraftingHero a răspuns:

Pai...ia-ti Razer Cortex, o sa te ajute. Daca nu, uite ce ai putea face :
Daca ai placa video NVIDIA, fa asta9nu stiu ce sa faci cu placa video INTEL)
1.Da click dreapta pe Desktop si selecteaza NVIDIA Control Panel.
2.Du-te la Manage 3D Settings si da pe Add si selecteaza jocul.
3.Cauta "Maximum Pre-Rendered Frames" si da click pe el si seteaza maximum care e acolo(in cazul meu era 4)
4.Da Apply si esti gata.
DACA nici asta nu te ajuta, descarca asta si pune-o in folderul cu Naruto (sa dai replace)

http://www.mediafire.com/download/hrx7tfph5buz1jd/NSUNS4+1.4.zip

Daca iti da crash la lupta cu Hashirama sau altcandva, da click dreapta pe NSUNSR4 si da pe Properties.Du-te la Compatibility si bifeaza casut Run this program in compatibility mode for si da acolo pe Windows 7. Apoi, da click dreapta pe config.ini si da pe Open With =} Notepad.Sterge tot si copiaza si pune acolo :

[screenSetting]
width=1280
height=720
aspectx=16
aspecty=9
ssaa=0
windowed=1
vsync=0
showCursor=1
fxaa=0
shadowQuality=0
motionBlur=1
glare=0
iMaxdecalsperscale=100
Framerate=60
[controlSettingKB]
BUTTON_START=KB_ENTER
BUTTON_SELECT=KB_BS
BUTTON_R_UP=KB_U
BUTTON_R_DOWN=KB_J
BUTTON_R_LEFT=KB_H
BUTTON_R_RIGHT=KB_K
BUTTON_L3=KB_P
BUTTON_R3=KB_R
BUTTON_L1=KB_I
BUTTON_R1=KB_T
BUTTON_L2=KB_O
BUTTON_R2=KB_Y
BUTTON_LS_UP=KB_W
BUTTON_LS_DOWN=KB_S
BUTTON_LS_LEFT=KB_A
BUTTON_LS_RIGHT=KB_D
BUTTON_RS_UP=KP_8
BUTTON_RS_DOWN=KP_5
BUTTON_RS_LEFT=KP_4
BUTTON_RS_RIGHT=KP_6
BUTTON_L_UP=KB_UP
BUTTON_L_DOWN=KB_DOWN
BUTTON_L_LEFT=KB_LEFT
BUTTON_L_RIGHT=KB_RIGHT

| Constantin_Dragos_1997 explică (pentru TheCraftingHero):

Multumesc mult, imi merge superb pana une imi spune ca,, Ultimate Ninja Storm 4 save data does not exist.A save data well need to be created to play the game.Creating save data'', pana aici ma lasasa dau enter, de aici nu mai merge si as vrea sa imi schimb controlul pe un Joystic dar nici asta nu functioneaza, un launcher ar fi perfect daca ar fi exact ca la Naruto Storm3

| TheCraftingHero a răspuns (pentru Constantin_Dragos_1997):

Hmm... cred ca am o solutie, daca nu merge inseamna ca iti lipsesc nist file din joc...Descarca asta :

http://www.mediafire.com/download/bcng11e0p14bluj/NSUNS4_99%25_save.rar

Da click pe iconita de la Windows de pe tastatura si scrie "run" si da enter. Apoi, scrie acolo exact asa : %AppData%, si da enter.Du-te la Roaming(daca nu e intrat in Roaming deja) si cauta folderul "Steam". Intra in el, si dezarhiveaza chestia ce ai descarcat-o si pune-o acolo.O sa ai tot jocul terminat, dar asta e. Apropo, sa dai replace acolo cand iti cere ca e un folder la fel.

| TheCraftingHero a răspuns (pentru Constantin_Dragos_1997):

Descarca asta :

http://www.mediafire.com/download/bcng11e0p14bluj/NSUNS4_99%25_save.rar

Da pe iconita de la Windows de pe tastatura si scrie "Run". Scrie %AppData% si da enter.Da pe folderul Steam.DU-te in "CODEX" si dezarhiveaza.rar-ul si pune-l acolo.O sa ai tot castigat, dar alta solutie nu am...

| Constantin_Dragos_1997 explică (pentru TheCraftingHero):

Da-mi un pic Facebookul tau sau Id de mess daca mai folosesti, iti raman dator indatorat happy

| TheCraftingHero a răspuns (pentru Constantin_Dragos_1997):

Merge? laughing Facebook-ul nu pot sa ti-l dau, si mess : TheCraftingHero

| Constantin_Dragos_1997 explică (pentru TheCraftingHero):

Nu imi merge joystick-ul am incercat cu niste programe si nimic, ma poti ajuta?

| Constantin_Dragos_1997 explică (pentru Constantin_Dragos_1997):

Am rezolvat, dar acum mai am cu Crash-ul din lupta cu Hashirama, am bagat ce mi-ai data dar nu functioneaza

| TheCraftingHero a răspuns (pentru Constantin_Dragos_1997):

Cu Joystick-ul nu stiu daca iti va merge, trebuie sa fie unul de PS4, PS3 sau XBOX One/360.Cu crash-ul cu Hashirama, incerca sa faci asta :

1.Deschide jocul, sa nu faci nimic in el.
2. Apasa CTRL + ALT +DEL deodata, si selecteaza Task Manager, sau da click pe task-ul ala din josul monitorului si da task manager.
3.Du-te la Details, si cauta NSUNSR4.exe.
4.Da click dreapta pe el si da pe set priority.
5.Da pe "High" (nu da pe RealTime, o sa ti se blochesze calculatorul)
Esti gata.

| Constantin_Dragos_1997 explică (pentru TheCraftingHero):

Am dat click dreapta pe iconita dar nu imi da set priority?

| Constantin_Dragos_1997 explică (pentru Constantin_Dragos_1997):

Merge gata mersi din suflet

| TheCraftingHero a răspuns (pentru Constantin_Dragos_1997):

HEY! AM GASIT SI PENTRU Joystick.Descarca x360ce de aici :

www.x360ce.com/Files/x360ce_x64.zip
Pune fila in folder-ul cu jocul si dezarhiveaz-o. Apoi, intra in x360ce si da acolo pe cancel sau pe search your computer and internet for bla bla bla (bifeaza prima optiune sau da pe cancel). Apoi, daca toate casutele nu sunt umplute, da pe auto si daca nu iti placa cum sunt puse atunci seteaza-le tu. Tine minte ca trebuie sa ai joystick-ul bagat in computer inainte sa faci asta. Apoi da pe save, si iesi.O sa-ti mearga. Daca nu merge, da rename la fila
xinput si da-i numele xinput9_1_0 si gata.

13 răspunsuri:
| DrMundo a răspuns:

Ai placa video mica, asta e cel mai important lucru, eu am jucat jocul prima data pe un laptop cu 4 gb ram si placa video super buna, nu aveam lag deloc, dupa pe un pc cu 8gb ram si placa video tot de 1gb si am avut 30 de fps, am schimbat placa video(trebuia sa imi vina alta de la garantie) si acuma merge perfect, poti incerca sa iei razor cortex, o sa te ajute destul de mult, e un program de boost, jocul merita happy mai ales ca iti continua povestea din anime (daca ai urmatit manga stii cum o sa se terime story-ul daca nu, have fun)

| AlexAlexutzz67 a răspuns:

Daca am si eu aceeasi problema dar am placa video AMD ce as putea face?