| alin_9439 a întrebat:

Am inceput sa lucrez la un mic server de metin, la clientul actual am ceva buguri si am vrut sa schimb cu un client mai bun si cu mai putine buguri, problema e ca atunci cand schimb ip si porturile din root pur si simplu nu merge sa ma conectez la server tin sa spun ca la celalalt client ma conectez fara probleme.
Are cineva vreo idee ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Cand faci setarile din root.
Se schimba numai si numai Ip (Porturile trebuie sa ramana asa cum sunt). Numele Servarului si altele le poti schimba.
2 Dar daca schimbi portul nu mai merge clientul deloc.

3 Setarile la Root trebuie facute cu grija altfel ai probleme.
PSbig grinaca ai 1-2Gb Ram sa ruleze pe servar scapi de 30%-40% din buguri.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.