| sfechis a întrebat:

am incercat sa imi aflu numele placi de baza ca sa vad pana la cat pot sa imi fac update la ram si nu stiu, am incercat cu programul everest si nu imi recunoatse placa de baza si am mai incercat si cu alte programe si tot la fel.ai vrea o rezolvare cum sa aflu placa de baza si cum sa vad ca t mai pot sa imi fac update la ram, Plz, dau fundita, as vrea sa nu trebuiasca sa defac unitatea, dau fundita, MS

3 răspunsuri:
| ionut95gr a răspuns:

Scrie in RUN dx_diag
si iti arata toate componentele pcului

| sfechis explică (pentru ionut95gr):

Da,am am scris in run dxdiag si am aflat ca placaa de baza e foxconn, am pc Intel dual core, in mom de fata am 512 ram proc 2.0 ghz dual.Pana la cat pot sa imi fac update max la ram. Fundaaa!

| ionut95gr a răspuns (pentru sfechis):

Maxim 4 gb, dar is buni si 2 gb