| AlexMoss a întrebat:

Mai am o problema nu stiu cum se cheama placa mea de baza adica toate informatiile nu le am pentru ca vreau sa fac un update de bios dar imi trebuie revizia si a vrea sa stiu cum sa aflu marca placi de baza
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Desfaci capacul la carcasa si te uiti frumusel pe ea.Este imposibil sa nu scrie marca si detalii despre ea.
Daca nu vrei sa faci asta ia programelu asta: http://filehippo.com/download_cpuz/
Este usor de instalat si folosit, bafta!

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Update de BIOS nu e pentru amatori. Daca nu te pricepi, s-ar putea sa regreti gestul. Daca faci flash gresit, placa mama poate ajunge la gunoi, deoarece ai pierdut si garantia.

| didi2802 a răspuns:

Descarca programul Everest.Acolo poti cauta in tot calculatorul toate informatiile de care ai nevoie cu usurinta.happy