| stragery a întrebat:

Am incercat sa vad ce placa video am in toate modurile dar cemi da mereu este Standard VGA Graphics Adapters

peste tot

placa mare s-a ars si am una din pc incorporata si nu-i gasesc numele

sugestii de programe bune speciale pentru aflarea placi am incercat si cu everest etc dau funda

2 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

In Start - Run scrii "dxdiag" si apesi enter, o sa ruleze ceva timp si apoi apar rezultatele cu configuratia ta pe prima pagina o sa apara placa de baza ( in dreptul motherboard ) dupa denumirea careia poti sa cauti pe Google ce fel de placa video are incorporata, asta daca la pagina display nu apare numele placii video incorporate.

| williams a răspuns:

Uite iti dau un site dar trebuie sa dai un nume de joc ca sa iti arate toate chestiile astea :http://www.systemrequirementslab.com/cyri/