| Katsu a întrebat:

am la pc o placa video incorporata in placa de baza, placa video e ceva de genu' uni chrome pro igp, oricum e extrem de slaba..filmele se vad cam neclar iar la cele hd ce sa mai zic..merg tare nasol, jocurile sunt foarte putine care sa-mi mearga si as vrea ceva mai nou. Imi voi cumpara cat de curand o placa video si nedumerirea mea este urmatoarea: daca am placa video incorporata in placa de baza si mai adaug o alta placa video are vreo problema? Mai cumpar si niste rami. Aici pun link-urile sa vedeti si voi.
http://www.emag.ro/......18336-1466
http://www.emag.ro/......33D3N9K24G

Si inca ceva, dupa ce pun placa video si ramii in unitate, trebuie sa fac ceva prin BIOS? Daca e, lasati-mi id-ul vostru de mess intr-un mesaj privat si va contactez ca nu prea le am cu pc-urile. Multumesc anticipat, o seara frumoasa!

Răspuns Câştigător
| MrHeadshot a răspuns:

Deci:daca pui o placa video intr-un slot oarecare, BIOS-ul va seta placa primara pe cea care ai pus-o iar cea integrata nu va mai functiona! Si nu trebuie sa faci nici o setare din BIOS. Exista un dacabig grinaca Windows-ul nu accepta placa video va trebui sa il reinstalezi din nou!

| Katsu explică (pentru MrHeadshot):

Ok, multumesc pentru ajutorhappy ai funda. Bafta!

1 răspuns: