| Katsu a întrebat:

am la pc o placa video incorporata in placa de baza, placa video e ceva de genu' uni chrome pro igp, oricum e extrem de slaba..filmele se vad cam neclar iar la cele hd ce sa mai zic..merg tare nasol, jocurile sunt foarte putine care sa-mi mearga si as vrea ceva mai nou. Imi voi cumpara cat de curand o placa video si nedumerirea mea este urmatoarea: daca am placa video incorporata in placa de baza si mai adaug o alta placa video are vreo problema? Mai cumpar si niste rami. Aici pun link-urile sa vedeti si voi.

http://www.emag.ro/placi_video/placa-video-gainward-nvid ia-geforce-8400gs-1024mb-gddr3-hdmi-dvi-pci-e--p42601833 6-1466#ocazii

http://www.emag.ro/memorii/kit-dual-channel-kingston-4gb -2-x-2048-mb-ddr3-1333mhz-valueram--pKVR1333D3N9K24G

Si inca ceva, dupa ce pun placa video si ramii in unitate, trebuie sa fac ceva prin BIOS? Daca e, lasati-mi id-ul vostru de mess intr-un mesaj privat si va contactez ca nu prea le am cu pc-urile. Multumesc anticipat, o seara frumoasa!

Răspuns Câştigător
| Crysty1996 a răspuns:

SAll sa o luam cu inceputul dupa cum spui de placa ta video presupun ca ai un pc slab si nu are nimic daca ii mai pui o placa video dar trebuie sa dai ca placa video pe care ai pus-o tu sa fie principala asata o fgaci din setari cu rami is f buni acum depinde ce procesor ai dar ma gandesc ca sti de faci aaaaa era sa uit nu trebuie sa faci nimic din bios FUNDA?

| Katsu explică (pentru Crysty1996):

Pai e bun pc-u, nu e chiar de muzeu, am procesor Intel core 3 ghz placa de baza destul de buna din cate mi-a zis unu' de la atelier la fel si sursa, buba e ca am placa aia de rahat si nu prea am rami, atata tot. Multumesc pentru ajutorhappy ai funda

1 răspuns: